Mosiądzowanie

Mosiądzowanie

Mosiądze to stopy miedzi i cynku. Mosiądzowanie może mieć różną barwę w zależności od zawartości procentowej miedzi : od czerwonej do złoto – żółtej o różnych odcieniach, po srebrzystobiałą i białą.

Złote powłoki mosiężne stosujemy jako powłoki dekoracyjno – ochronne. Podwarstwę tworzą miedź i nikiel. Zabezpieczamy je standardowo poprzez pasywację lub dodatkowo lakierujemy proszkowo. Powłoki mosiądzowane powinny być zabezpieczone lakierem przed warunkami atmosferycznymi. Detale z połyskiem mosiądzujemy w bębnie lub na zawieszkach.

Wykonujemy również specjalne mosiądzowanie pod patynę tzw. Gruby Mosiądz na zawieszkach z możliwością dodatkowego patynowania. W tej wersji podwarstwą jest miedź. Specjalizujemy się w szczotkowaniu elementów patynowanych i zabezpieczamy je lakierem proszkowym.

Elementy drobnicowe wykonujemy w dwóch wersjach : mosiądz patyna bez przecierania oraz z przecieraniem. Tutaj stosujemy zabezpieczenie ( w wersji z przecieraniem) tzw. werniks- lakierowanie na mokro w kielichu. Elementy, które można mosiądzować to elementy oświetlenia, kratki kominkowe, wentylacyjne, galanteria metalowa, elementy wykończeniowe. Mosiądzujemy detale wykonane ze stali, mosiądzu, miedzi, ZnAl-u. Maksymalne wymiary mosiądzowanych elementów to 160 x90x45cm.

Świadczymy również usługi: