Chromowanie Kraków

Chromowanie Kraków

Chromowanie Kraków – to usługi na chromowanie w Krakowie i okolicach. Ze względu na to, iż chrom w warunkach atmosferycznych nie zmienia barwy i jest odporny na działanie kwasów znalazł on szerokie zastosowanie jako powłoka dekoracyjno – ochronna oraz techniczna.

Chromowanie dekoracyjno – ochronne

Powłoki te nakładamy w cyklu trójwarstwowym: na podwarstwie miedzi, niklu i ostatnia warstwa chrom oraz czterowarstwowym: nikiel podkładowy, miedź, nikiel błyszczący i chrom. Powłoka chromowa nałożona na błyszczącą powłokę niklową pozostaje niezmienna w normalnych warunkach i utrzymuje przez wiele lat estetyczny wygląd. Duża twardość chromowej powłoki zabezpiecza detal przed mechanicznym zarysowaniem. Ma ona również korzystny wpływ jako zabezpieczenie przed korozją. Szczególnie ta powłoka znalazła zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu: np. przemyśle samochodowo-motorowym, rowerowym, armaturze, meblarstwie, oświetleniowym itp. Wykonujemy także chromowanie dekoracyjne aluminium tylko na podwarstwie niklu.

Chromowanie techniczne

Powłokę tę nakłada się bezpośrednio na stal w celu polepszenia właściwości mechanicznych i antykorozyjnych chromowanych detali. Znalazło to zastosowanie w przemyśle narzędziowym, maszynowym, lotnictwie, transporcie. Detale przed chromowaniem należy odpowiednio przygotować poprzez szlifowanie i polerowanie.

Chromujemy detale wykonane ze stali, mosiądzu, miedzi, ZnAl-u, aluminium, żeliwa.

Wielkość elementów do chromowania to maksymalnie 185 x90x35cm, aluminium do 70×45 cm. Elementy przestrzenne nie powinny przekraczać wymiarów : 35 x 90 x 185 cm, a w linii półautomatycznej 120 x 70 x 40 cm.

Świadczymy również usługi: